OD SKICI PO SKUTEČNOST

Individuálně navrženo, digitálně vyrobeno

 

“Everything you can imagine is real.” - (Pablo Picasso)

 

 

Jsme přesvědčeni o tom, že vše, co si člověk dokáže představit, lze realizovat. V tomto duchu žijeme, pracujeme, navrhujeme a realizujeme.

Cesta to není v skutku ta nejjednodušší, ale rozhodně stojí za to. Výsledkem je 1:1 realizace představ klienta a architekta ve skutečné dílo. Vše začíná sepsáním eseje. Klient, rodina, každý, kdo bude tvořit příští domov, se představí formou slohové práce. Úsměv? Ano, to je dobře. Nejde o studium Vašeho slohu, ale o zveřejnění Vašich myšlenek formou textu. Je to zatím jediný spolehlivý způsob, jak lze nahlédnout do kousku nitra duše klienta. Umožní nám to vidět Vaše potřeby, aktivity, vztahy. Ano, tak trochu Vás vysvlékneme.

 

Proč to tak děláme?

Odpověď je velice prostá. Nezkoumáme potřebu místností. Můžeme se tak zaměřit na Vaše potřeby. Tyto potřeby poté generují prostory, vztahy mezi nimi a to, jak chcete žít. Definujeme a pracujeme tak na rozvoji Vašeho životního stylu.

Skica - architektonický koncept

Tahy štětcem, varianty, možnosti jsou základem dostat se k tomu co možná nejlepšímu řešení, odpovídající Vašim představám. Vzniká sociální program životního stylu. Jednoduše - vzniká to, jak chcete v domě fungovat. Následuje prostorová hmota. Forma objektu.

 

Skica / Koncept

 

Architektonická studie

Je to jako když dělá umělec sochu. Máme principy, kontury, formu a můžeme začít precizovat. Začínáme pracovat na detailu vzhledu interiéru a exteriéru. Definice stylů, barev, materiálů. Třeba až do fáze detailního návrhu interiéru.

 

Architektonická studie

 

Virtuální model objektu

V následných krocích převádíme získané informace (psané, obrazové, vytušené) do konstrukčního modelu, jehož shoda s architektonickou studií by měla být téměř 100%. Je to komplexní aktivita. Je nutné sladit vizuální, estetické, technické, technologické, normové a jiné vstupy. Průměrně na virtuálním modelu pracuje 8-9 odborníků. Výsledkem je digitální prototyp domu zahrnující informace od normativu materiálu až po data pro roboty a konečné montáže na staveništi.

 

Fascinující výsledek

Vše, co si dokážete představit, lze realizovat. Domov inspirovaný způsobem, jakým chcete žít. Přesvědčte se sami v reálném videu: VESPER HOMES TV

 

RD NOVÁ BYSTŘICE

« EKOSYSTÉM VESPER HOMES Všechny články VESPER FINANCE »